Ławostoły

Aktywne filtry

ŁAWOSTÓŁ BEATA KOLOR KASZTAN 130(170)x67x60(77)
 • -5% z kodem SIGNAL5
ŁAWOSTÓŁ BEATA KOLOR ORZECH 130(170)x67x60(77)
 • -5% z kodem SIGNAL5
ŁAWOSTÓŁ BEATA KOLOR DĄB SONOMA 130(170)x67x60(77)
 • -5% z kodem SIGNAL5
ŁAWOSTÓŁ BEATA KOLOR WENGE 130(170)x67x60(77)
 • -5% z kodem SIGNAL5
ŁAWOSTÓŁ DANIEL KOLOR VENGE 120(160)x70x61(75)
 • Wysyłka 48H
 • -5% z kodem SIGNAL5
ŁAWOSTÓŁ KLEOPATRA DĄB LANCELOT / BIAŁY PÓŁMAT
 • Wysyłka 48H
 • -5% z kodem SIGNAL5
ŁAWOSTÓŁ KLEOPATRA KOLOR DĄB SONOMA 124(164)x64x59(71)
 • Wysyłka 48H
 • -5% z kodem SIGNAL5
TYMON 2 ławostół ciemny orzech (1p 1szt)
TYMON 2 ławostół ciemny orzech (1p 1szt)
770,00 zł 1 000,00 zł
 • -23%
 • -23%
 • Wysyłka 48H
SERAFIN ławostół kolor biały (2p 1szt)
SERAFIN ławostół kolor biały (2p 1szt)
1 040,27 zł 1 351,00 zł
 • -23%
 • -23%
 • Wysyłka 48H
TYMON 2 ławostół dąb sonoma (1p 1szt)
TYMON 2 ławostół dąb sonoma (1p 1szt)
770,00 zł 1 000,00 zł
 • -23%
 • -23%
Ławostół Kent ELAST130/170 Black Red White
Ławostół Kent ELAST130/170 Black Red White
1 091,55 zł 1 149,00 zł
 • -5%
 • -5%
TYMON 2 ławostół dąb craft (1p 1szt)
TYMON 2 ławostół dąb craft (1p 1szt)
770,00 zł 1 000,00 zł
 • -23%
 • -23%
TYMON 2 ławostół kasztan (1p 1szt)
TYMON 2 ławostół kasztan (1p 1szt)
770,00 zł 1 000,00 zł
 • -23%
 • -23%

Ławostół – Idealne połączenie funkcjonalności i stylu do Twojego salonu

Potrzebujesz mebla uniwersalnego, który zaoszczędzi miejsce i podkreśli styl Twojego salonu? Ławostół jest idealnym wyborem. Przeczytaj, jak wybrać ławostół dopasowany do Twoich potrzeb, oraz poznaj cechy topowych modeli dostępnych na rynku.

Najważniejsze Informacje

 • Przy wyborze ławostołu należy rozważyć dostępną przestrzeń, wielkość mebla, jego funkcjonalność (np. czy ma być rozkładany), materiał wykonania oraz dopasowanie do stylu wnętrza.

 • Utrzymanie ławostołu w dobrym stanie wymaga regularnego czyszczenia i pielęgnacji, a także ostrożnego obchodzenia się z mechanizmami, jak np. system podnoszenia blatu.

 • Ławostoły z dodatkowymi funkcjami, takimi jak mechanizmy rozkładania czy podnoszenia blatu oraz opcjonalne półki, oferują zwiększoną wszechstronność i mogą dostosować się do różnych potrzeb użytkowników.

Wybór idealnego ławostołu – praktyczne wskazówki

Gdy stajecie przed wyborem idealnego ławostołu, warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi aspektami, które zadecydują o jego funkcjonalności i stylu. Pierwszym krokiem jest zmierzenie dostępnej przestrzeni w salonie, aby ławostół nie tylko komponował się z otoczeniem, ale też nie przytłaczał wnętrza. Zadajcie sobie pytanie, czy Wasz nowy mebel będzie służył jedynie jako miejsce do odłożenia kawy, czy też transformować się w stołową arenę rodzinnych spotkań.

Rozważając wielkość ławostołu, pamiętajcie o liczbie osób, która zwykle gromadzi się wokół niego – ta wiedza pomoże Wam wybrać idealne wymiary. A gdy przestrzeń domowa jest ograniczona, ławostoły ze zmiennymi wymiarami, takie jak rozkładane modele, okażą się prawdziwym zbawieniem. Nie zapominajcie o materiale wykonania – płyty MDF czy lite drewno to wybory, które wpłyną na trwałość Waszego nowego mebla.

A teraz, pozwólcie, że zagłębimy się w konkretne aspekty wyboru ławostołu, zaczynając od wymiarów i dopasowania do przestrzeni.

Wymiary i dopasowanie do przestrzeni

Dopasowanie ławostołu do przestrzeni salonu lub jadalni to nie lada wyzwanie. Ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu online, dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń i porównać ją ze szczegółowymi wymiarami oferowanych modeli. Ławostół nie powinien zdominować pomieszczenia, ale stanowić harmonijną część aranżacji. Zastanówcie się, czy preferujecie model stacjonarny, czy może ławę rozkładaną, która w razie potrzeby zwiększy swoją powierzchnię roboczą.

Rozkładane modele to szczególnie praktyczne rozwiązanie w małych mieszkaniach lub gdy niespodziewanie pojawiają się dodatkowi goście. Warto szukać ławostołów, które po rozłożeniu oferują dostateczną długość, aby pomieścić wszystkich użytkowników, jednocześnie nie rezygnując z estetyki i komfortu użytkowania po złożeniu. Kolejnym elementem, który warto rozważyć, jest materiał wykonania – przejdźmy zatem do omówienia różnych opcji.

Materiały wykonania – od płyty MDF do litego drewna

Wybór materiału, z jakiego zrobiony jest ławostół, wpływa na wiele aspektów – od trwałości po estetykę. Oto kilka przykładów:

 • Lite drewno to synonim trwałości i ponadczasowego wyglądu.

 • Płyty MDF mogą być bardziej przystępne cenowo i oferować szerszą gamę wykończeń.

 • Ławostół Busetti wykonany jest z okleinowanej płyty meblowej, co może mieć wpływ na jego estetyczny charakter.

 • Ławostół Zenek, oceniany jako solidny i atrakcyjny wizualnie, dowodzi, że odpowiednio dobrany materiał wykonania może znacząco wpłynąć na postrzeganie jakości mebla przez użytkowników.

Choć śruby montażowe w ławostole Zenek są ukryte, wystające główki wkrętów od spodu mogą wpłynąć na odbiór estetyczny produktu. Dlatego, wybierając ławostół, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, ale i na jakość wykonania, w tym na detale takie jak wykończenie śrub, które można przykręcić śrubami załączonymi. Oczywiście, materiał i wykonanie to tylko część całościowego obrazu – równie ważna jest kolorystyka i styl, o których porozmawiamy w następnym rozdziale. Warto zwrócić uwagę na ławostoły z śrubami załączonymi, które ułatwiają montaż i zapewniają trwałość konstrukcji.

Kolorystyka i styl – jak dopasować ławostół do wnętrza?

Kolorystyka ławostołu powinna współgrać z ogólnym schematem kolorystycznym salonu, aby stworzyć spójną i harmonijną przestrzeń. Czy szukacie czegoś, co wniesie do wnętrza nowoczesny akcent, czy może preferujecie ciepłe, drewniane tonacje? Ławostół od Busetti jest dostępny w takich kolorach jak biały mat, dąb artisan i czarny mat, co pozwala na dopasowanie do wielu stylów wnętrzarskich.

Warto również zastanowić się nad ławostolem z podnoszonym blatem i półką, który oferowany jest w kolorze białym, imitacji betonu oraz różnorodnych odcieniach drewna. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również dodatkową funkcjonalność, o której więcej powiemy w dalszej części naszego przewodnika. Teraz jednak skupimy się na tym, jak zmontować i pielęgnować ławostół, aby służył Wam przez lata.

Montaż i konserwacja ławostołu

Kiedy Wasz nowy ławostół dotrze do domu, niezwykle ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją użytkownika dołączoną do produktu. Zawiera ona cenne wskazówki, które zagwarantują prawidłowy montaż i konserwację mebla. Dokładnie śledzenie instrukcji krok po kroku, od ułożenia elementów po montaż, zapewni, że Wasz ławostół będzie stabilny i bezpieczny w użytkowaniu.

Instrukcja dostarcza również zaleceń dotyczących pielęgnacji ławostołu, co jest kluczowe dla utrzymania jego stanu i wyglądu. Regularne odniesienia do instrukcji i jej stosowanie w praktyce to gwarancja długoletniego zadowolenia z użytkowania ławostołu. Przejdźmy teraz do szczegółów dotyczących ochrony i czyszczenia tego mebla.

Ochrona i czyszczenie – jak dbać o ławostół?

Zachowanie pięknego wyglądu ławostołu wymaga regularnego czyszczenia i ochrony. Oto kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać:

 1. Używaj wilgotnej ściereczki do usuwania kurzu i plam.

 2. Ławostoły zazwyczaj posiadają powierzchnię odporną na wodę i wilgoć, co sprawia, że są one łatwe w czyszczeniu.

 3. Są również odporne na typowe zabrudzenia.

Utrzymanie ławostołu w stanie wolnym od nadmiaru wilgoci przyczynia się do jego dłuższej żywotności. Pamiętajcie, że odpowiednia pielęgnacja to nie tylko czyszczenie, ale również ochrona przed uszkodzeniami i zadrapaniami, które mogą powstać na co dzień.

Teraz, kiedy już wiecie, jak dbać o nowy mebel, pora na omówienie jego funkcjonalności w codziennym użytkowaniu.

Funkcjonalność ławostołu w codziennym użytkowaniu

Ławostoły, dzięki swoim innowacyjnym funkcjom, mogą stać się niezastąpionymi pomocnikami w codziennym życiu. Modele z regulowaną wysokością blatu umożliwiają dopasowanie mebla do różnych sytuacji – od pracy z laptopem po komfortowe spożywanie posiłków. Regulacja ta jest szczególnie przydatna, gdy różne czynności wymagają różnych ustawień wysokości.

Na co dzień możecie korzystać z możliwości podniesienia blatu, zwiększając ergonomię pracy i komfort użytkowania. Teraz przyjrzymy się bliżej dwóm funkcjom, które szczególnie wyróżniają ławostoły na tle innych mebli: ławę rozkładaną oraz ławę podnoszoną.

Ława rozkładana – zwiększanie powierzchni roboczej

Ława rozkładana to prawdziwy game changer, zwłaszcza w małych przestrzeniach. Dzięki temu rozwiązaniu, możecie z łatwością przekształcić kompaktową ławę w pełnowymiarowy stół. Na przykład model Iso 170 Endo, który wydłuża się z 110 do 170 cm, oferuje dodatkową przestrzeń roboczą, jak i miejsce do przechowywania.

Co więcej, ławostoły takie jak Iso 170 Endo wyposażone są w dwie wkładki, które pozwalają na szybką transformację mebla według bieżących potrzeb. To rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy chcą zachować przestrzeń, gdy nie organizują spotkań, a jednocześnie mieć możliwość rozłożenia ławostołu na większe przyjęcia.

A co, jeśli chcielibyście dostosować ławostołu do dowolnej wysokości?

Ława podnoszona – regulacja wysokości dla komfortu użytkowania

Regulacja wysokości to kolejna funkcja, która zdecydowanie podnosi komfort użytkowania ławostołu. Zastosowanie mechanizmu podnoszenia sprawia, że mebel łatwo dostosujesz do aktualnych potrzeb, czy to podczas pracy na komputerze, czy też przy spożywaniu posiłków. Nowoczesne ławostoły, wyposażone w podnośnik pneumatyczny lub półautomatyczne siłowniki hydrauliczne, pozwalają na płynną i cichą zmianę wysokości.

Pamiętajcie, że ostrożne obchodzenie się z mechanizmem podnoszącym zapewni jego długotrwałą sprawność i pomoże uniknąć potencjalnych uszkodzeń. Dzięki temu, Wasz ławostół będzie niezawodnym elementem wyposażenia mieszkania, dostosowanym do zmieniających się warunków i potrzeb.

A teraz, żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam wybór, przejdziemy do przeglądu najpopularniejszych modeli ławostołów dostępnych na rynku.

Najpopularniejsze modele ławostołów – przegląd oferty

Na rynku znajdziecie szeroką gamę ławostołów, które różnią się wielkością, stylem i funkcjonalnością. Przykładowo, marka Actona oferuje ławostół o wymiarach 110 cm x 60 cm, z regulowaną wysokością od 35 do 55 cm, co pozwala na jego szerokie zastosowanie. Wybierając ławostół, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak mechanizm podnoszenia, możliwość rozszerzenia czy dodatkowe półki, które zwiększają praktyczność mebla. Cena regularna tego modelu może się różnić w zależności od sklepu, dlatego warto porównać oferty.

Wśród dostępnych opcji znajdziecie:

 • ławostoły z podnośnikiem, które idealnie wpisują się w nowoczesne aranżacje wnętrz

 • modele z wkładką, które ułatwiają rozszerzenie blatu w razie potrzeby

 • poszczególne modele mogą również posiadać dodatkowe półki, które zapewniają miejsce na drobiazgi i pomagają utrzymać porządek

Zapraszamy do przyjrzenia się bliżej poszczególnym rozwiązaniom, abyście mogli znaleźć model idealnie dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb.

Ławostół z podnośnikiem – nowoczesne rozwiązania

Ławostoły z podnośnikiem są idealnym wyborem dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu regulowanej wysokości, modele takie jak te produkowane przez firmy Signal czy Halmar, oferują wygodę i wszechstronność w codziennym użytkowaniu. Model Michelle od Halmar, zaprojektowany w skandynawskim stylu, korzysta z systemu podnoszenia pneumatycznego, co zapewnia płynną i łatwą zmianę wysokości, a także posiada drugiej zmontowana noga dla dodatkowego wsparcia.

Innym godnym uwagi modelem jest ławostół Serafin marki Halmar, który nie tylko pozwala na zmianę wysokości z 53 do 79 cm, ale także oferuje możliwość rozszerzenia blatu z 80 do 160 cm. To sprawia, że ławostół z podnośnikiem staje się funkcjonalnym rozwiązaniem, dostosowanym zarówno do codziennego użytku, jak i na specjalne okazje.

Teraz przejdźmy do omówienia modeli z wkładką, które także zasługują na szczególną uwagę.

Ławostół z wkładką – rozszerzanie blatu dla gości

Ławostół z wkładką to rozwiązanie idealne na te chwile, kiedy potrzebujecie więcej miejsca przy stole. Dzięki łatwemu mechanizmowi, możecie rozszerzyć blat, co jest nieocenione podczas spotkań towarzyskich czy rodzinnych uroczystości. Proces rozszerzania blatu odbywa się przez wysunięcie jednej części i włożenie wkładki, co jest intuicyjne i nie wymaga dużego wysiłku. Warto również zwrócić uwagę na rogi blatu, które są zaokrąglone dla większego komfortu użytkowania. Po rozpakowaniu należy postawić blat w odpowiednim miejscu, aby móc cieszyć się jego funkcjonalnością.

Konstrukcja ławostołu z wkładką umożliwia przechowywanie wkładki wewnątrz konstrukcji, dzięki czemu jest ona niewidoczna, gdy nie jest używana. To nie tylko oszczędność miejsca, ale także funkcjonalność i wszechstronność, dzięki której ławostół może pełnić rolę zarówno klasycznej ławy, jak i pełnowymiarowego stołu. Z ławostolami z wkładką możecie być zawsze gotowi na przyjęcie gości, niezależnie od okazji.

A jakie są zalety modeli z dodatkową półką?

Ławostół z półką – dodatkowa przestrzeń na drobiazgi

Ławostół z półką to praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie porządek i organizację przestrzeni. Dostępne w różnych kolorach, ławostoły te mogą być dopasowane do indywidualnych gustów i stylu wnętrza. Standardowa długość takich modeli, mieszcząca się w zakresie od 110 cm do 140 cm, czyni je optymalnym wyborem dla wielu pomieszczeń.

Dodatkowa półka w ławostole to nie tylko miejsce na przechowywanie drobiazgów, ale również sposób na zachowanie estetycznego porządku w salonie. Często takie modele oferują również opcję rozszerzenia blatu, co zwiększa ich użyteczność i funkcjonalność w codziennym użytkowaniu.

Teraz, gdy już znacie najpopularniejsze modele ławostołów, pora na omówienie procesu zakupu mebla online.

Jak zakupić ławostół online – proces wyboru i dostawy

Zakup ławostołu przez internet jest prosty i wygodny, ale wymaga zwrócenia uwagi na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, należy dokładnie przeszukać ofertę sklepu i wybrać model, który najlepiej odpowiada Waszym potrzebom i oczekiwaniom estetycznym. Po dokonaniu wyboru, dodajcie wybrany ławostół do koszyka i przejdźcie do realizacji zamówienia.

Następnym krokiem jest wybór formy płatności, a opcje są zazwyczaj różnorodne – od płatności przy odbiorze, poprzez przelew bankowy, aż po płatności elektroniczne. Nie zapomnijcie także zapoznać się z warunkami gwarancji, które są określone przez producenta. Ostatni etap to wybór opcji dostawy, która może różnić się czasem i kosztem w zależności od dostawcy i miejsca dostarczenia ławostołu. Teraz, kiedy poznaliście już wszystkie ważne informacje, przejdźmy do podsumowania tego, co dla Was przygotowaliśmy.

Podsumowanie

Podczas naszej podróży po świecie ławostołów, odkryliśmy, jak ważne jest dopasowanie wymiarów, materiałów i kolorystyki mebla do naszego wnętrza. Zrozumieliśmy również, jak kluczowa jest odpowiednia konserwacja i pielęgnacja, aby nasz ławostół służył nam długo i bez problemów. Przegląd najpopularniejszych modeli pokazał nam, że istnieje wiele opcji, które mogą spełnić nasze indywidualne potrzeby – od funkcji rozkładania i podnoszenia blatu, po praktyczne półki na drobiazgi.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki i przegląd oferty pomogły Wam w wyborze idealnego ławostołu, który będziecie mogli z dumą wprowadzić do swojego salonu. Pamiętajcie, że dobrze dobrany ławostół to nie tylko mebel, ale centrum domowego życia, które łączy w sobie funkcjonalność i styl. Niech Wasz wybór przyniesie Wam wiele satysfakcji i uczyni każdy dzień bardziej komfortowym.

Najczęściej Zadawane Pytania

Czy ławostół nadaje się do małych przestrzeni?

Tak, modele ławostołów rozkładanych i podnoszonych są idealne do małych przestrzeni, ponieważ oferują dodatkową powierzchnię roboczą i możliwość dostosowania wysokości, gdy jest to potrzebne.

Jakie materiały wykonania są najlepsze dla ławostołu?

Najlepszymi materiałami wykonania dla ławostołu są lite drewno ze względu na trwałość i ponadczasowy wygląd, oraz płyty MDF ze względu na większą różnorodność wykończeń i przystępną cenę. Możliwości są uzależnione od indywidualnych preferencji.

Jak dbać o ławostół, aby służył przez lata?

Aby Twój ławostoł służył przez lata, regularnie czyść go wilgotną ściereczką i unikaj nadmiaru wilgoci. To kluczowe dla zachowania jego wyglądu i trwałości.

Czy wszystkie ławostoły mają funkcję regulacji wysokości?

Większość nowoczesnych ławostołów oferuje funkcję regulacji wysokości, ale nie jest to standardowa funkcja we wszystkich modelach.

Jakie są opcje dostawy przy zakupie ławostołu online?

Opcje dostawy przy zakupie ławostołu online mogą się różnić w zależności od sklepu i dostawcy, oferując standardową przesyłkę lub specjalistyczne usługi dostarczenia i montażu mebla w domu klienta.

Błyskawiczna wysyłka

Większość zamówień wysyłamy w 48h

Gwarancja zadowolenia

Najlepiej oceniany sklep meblowy na Zaufane.pl

30 dni na zwrot

Wydłużony czas na zwrot zakupionych produktów dla Domowników

Newsletter

Bądź na bieżąco z wszystkimi nowinkami i promocjami, które nieustannie przygotowujemy z myślą o Domownikach.